protection.co.il

שערים לבית - לא רק שאלה של עיצוב

מאמר נכתב על ידי מסגריית אמיר


התקנת שער לבית אינה רק פונקציה של עיצוב ומחיר, אלא גם תחייב את מתקין השער לוודא שקיימת תשתית חשמל מתאימה, לבחור בחברת התקנה שעובדת לפי התקן הישראלי, אחרת עלולות להתגלה לא מעט בעיות

במדינת ישראל נרשמים בכל שנה עשרות אלפי מקרים של פריצות לבתים. אזרחים שמרגישים צורך להגן על עצמם, ולא להרגיש חסרי אונים, מבקשים להתקין שער כאמצעי בטיחות נוסף. בשל הביקוש הגבוה בשערים לבית, נוצר היצע רחב מאוד של סוגים שנועדו לספק מענה לכניסות בגדלים ובגבהים שונים. כיצד בוחרים בשער שיענה על דרישות הנכס?

שערים אוטומטיים לבית

שערים אוטומטיים הפכו לנפוצים יותר ביחס לשערים ידניים, וגם הם נחלקים גם הם לקטגוריות שונות, החל מחומר הגלם מהם הם מיוצרים ועד למנגנון ההזזה שלהם. מנגנוני ההזזה הנפוצים ביותר הם פתיחה באמצעות הרמת מוט, פתיחה באמצעות הזזה או פתיחה באמצעות ציר. חומרי הגלם הנפוצים שבהם נעשה שימוש לצורך ייצור שערים אוטומטיים הם ברזל, אלומיניום ועץ. מבחינת מנגנוני ההזזה, המנגנון המומלץ הוא מנגנון ההרמה, היות והוא נוח לתפעול ומאפשר פתיחה וסגירה מהירה. שערים כאלה נפוצים מאוד בבתים פרטיים ובבנייני דירות.

מבחינת חומרי הגלם, האלומיניום והמתכת הם הנפוצים בארץ, היות ושערי עץ לא יתאימו למזג האוויר הים תיכוני הלח. יותר ויותר ישראלים בוחרים לרכוש שערים אוטומטיים העשויים מאלומיניום, מאחר ומדובר בחומר גלם קל, זול יחסית ועם זאת גם עמיד וקשה לפריצה.

מה הם השערים הנפוצים לבית

שערי כנף- מדובר במנגנון שמוכר לכולנו, בעיקר משום שהוא מזכיר פתיחת דלת רגילה. שערים אלה אינם נפתחים בגרירה אלא נסובים סביב ציר. בשל כך, שערים לבית מדגם כנף יתאימו לכניסות שבהן אין מספיק מרווח להתקנת מנגנוני הזזה. בהתאם לגודל הכניסה, ניתן לבחור האם להתקין שער כנף יחיד, שער כנף כפול וכו'. מאחר ששערים אלה לא נעים על גבי מסילות, תפעולם נחשב לנוח ומהיר מאוד.

שערי הזזה על גבי מסילות- את השערים הללו נראה בדרך כלל בחניות, היות ומדובר בשערים כבדים וחזקים מאוד, הנעים על גבי המסילה הקבועה בקרקע. למרות גודלם, אין צורך להפעיל כוח פיזי רב כדי להזיזם, שכן לרוב מנוע קטן הספק יוכל לעשות את המשימה הזו במקומכם.

שערי הזזה מתרוממים- בניגוד לסוג השערים הקודם, המנגנון הנוכחי מבוסס על הרמה או גלילה של השער כלפי חוץ. השער עצמו עשוי להיגלל למעלה כמו תריס, או להיגלל רק באופן חלקי, או לחילופין להיות מורם בבת אחת. שערים לבית בעלי מנגנון התרוממות, יתאימו גם הם לכניסות צרות.

שערי הזזה קונזוליים- שערים אלה מזכירים מאוד את מנגנון ההפעלה על גבי מסילות, אלא שהפעם לא נעשה שימוש במסילות של ממש. לכן, פתיחת השערים אינה כרוכה במגע עם הקרקע, ולכן השער נראה כמעין מרחף באוויר. מאחר שאין צורך להתקין מסילה לצורך תפעול המנגנון, מדובר בשיטת פעולה הרבה יותר אסתטית ונעימה לעין. מצד שני, היעדר המסילה מחייב את הלקוח להתקין מנוע חזק יותר לצורך הפעלת השער.

עלויות שערים לבית

  • שערי כנף יעלו ללקוח בממוצע 2800-3400 ש"ח בהתאם לקריטריונים שיבחר.
  • שערים לבית על בסיס מסילות יעלו ללקוח בממוצע 2500-4300 ש"ח בהתאם לקריטריונים שיבחר.
  • שערים לבית מדגם קונזוליים יעלו ללקוח בממוצע 2800-4500 ש"ח בהתאם לקריטריונים שיבחר.
  • שערים מתרוממים לעומת זאת, יעלו ללקוח בממוצע רק 1500-3500 ש"ח, בהתאם לקריטריונים שיבחר.

נקודות שחשוב לזכור בעת רכישת שער לבית

קודם כל, הכלל החשוב ביותר הוא לוודא שמנגנון הפתיחה של השער מסוגל לתמוך במלוא כובדו. ככל שהסורגים יהיו כבדים מדי, תצטרכו כמובן להשקיע במנגנון פתיחה המורכב מגלגלים ומסילות חזקות יותר. בנוסף, יש להתאים את אטימות השער בהתאם לייעודו, כלומר אם תרצו להסתיר את פנים השטח מפני עיניים סקרניות, הרי שתצטרכו לבחור בשערים בעלי לוחות אטומים.

חשוב לבחור מסגרים שמבצעים עבודות בניית שער איכותיות. בשנת 2006, מכון התקנים הגדיר כללים מאוד ברורים באשר להתקנה נכונה של שער חשמלי, תקנים שצמודים לתקן האירופאי המוכר. לכן, חשוב למצוא מסגרים בעלי התמחות בתחום השערים החשמליים ולאתר מתקין שיוכל להמציא בפניכם אישור מטעם מכון התקנים.

אסור להתפשר על אף אחד מהקריטריונים הללו, שכן מסגרים עשויים ליצור עבודת מתכת איכותית, אך אם בחרתם במתקינים לא מקצועיים, שלא אוחזים באישורים המתאימים, הם עלולים להפעיל את המנוע של השער ללא ההכוונה המקצועית המתאימה. שימו לב שכאשר אתם מאפשרים התקנת שער שאינו עומד בתקן, אתם למעשה מאפשרים התקנת שער שאינו עומד באמצעי הבטיחות המתאימים, ולכן למעשה מדובר בהתקנה מיותרת, שכן כל מטרתו המקורית של השער היא להגן עליכם ועל משפחתכם. כמו כן, לפני שמתקינים
שערים אוטומטיים, חשוב לוודא שקיימת תשתית חשמל מתאימה לצורך ההתקנה. במרבית התוכניות הארכיטקטוריות של הנכסים ניתן למצוא קווי חשמל, אך בהיעדר תוכנית כזו, על החברה שממנה רכשתם את השער להיות אחראית גם על העברת קווי חשמל.

לבסוף, כדאי גם לקחת בחשבון את סוגיית העיצוב, שכן
שערים לבית כיום נחשבים למעוצבים מאוד ויכולים אפילו לתרום למראה ולערך הכללי של הנכס.

שימו לב כי התקנת שערים לבית לבדם, משוכללים ככל שיהיו, לא תמיד יספיקו למניעת פריצות, ולכן במקביל יש לשקול גם אמצעי אבטחה אחרים, כמו למשל מערכות אזעקה מתקדמות

 08/09/2013    המאמר עודכן בתאריך 10/10/2017    protection.co.il
פורום סורגים

לפניך בעלי מקצוע מומלצים בתחום שערים

מסגריית אמיר
מסגריית אמיר - 5 כוכבים
4 תגובות
"יש לי רק מילים טובות להגיד על אמיר, הגעתי אליו דרך האינטרנט, חיפשתי מישהו שיתקין לי מעקה חיצוני במרפסת בדירה בתל אביב, הוא עשה עבודה נהדרת, יעילה ומהירה. ממליץ בחום"

מרכז, שרון, חדרה כפר סבא


מסגריית אמיר
לרשימת כל בעלי המקצוע בתחום שערים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר protection.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
קהילת מסגרים - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 protection.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מסגרים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום סורגים
מעוניינים בהתקנת שערים? כל המומחים ברשימה עומדים לרשותכם
אנחנו עובדים עם מסגרים אמינים ומקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!